Plener w Katowicach

Dodano: 2018-03-21

Plener w Katowicach

W dniu 19 marca w zimowej aurze odbył się plener fotograficzny w starej górniczej dzielnicy Katowic - Nikiszowcu. Osiedle to powstało w latach 1908-1919 jako zaplecze mieszkalne dla pracowników kopalni. Osiedle składa się z trzykondygnacyjnych ceglanych bloków, tworzących czworoboki z wewnętrznym dziedzińcem, na którym w tej chwili są place zabaw. Projektanci osiedla pomyśle również o pełnym zapleczu więc powstał kościół, sklepy, pralnia, szkoła i inne. Zadaniem uczniów było uchwycić na zdjęciach niepowtarzalny charakter dzielnicy, dostrzec detale, i sfotografować mieszkańców. Z tym ostatnim uczniowie mieli spory kłopot ze względu na niesprzyjającą aurę. Kilku stopniowy mróz i wiatr nie skłaniał mieszkańców do spacerów. Mimo przeszkód wycieczkę można uznać za udaną, a efekty pracy uczniów i nauczycieli możecie zobaczyć poniżej.

« wstecz