Elektronicy ZSTiO w EATON Bielsko-Biała

Dodano: 2018-04-26

Elektronicy ZSTiO w EATON Bielsko-Biała

W dniu 24.04.2018 r. uczniowie technikum elektronicznego z klasy drugiej, trzeciej oraz czwartej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do zakładu produkującego części samochodowe między innymi zawory i popychacze. Uczniowie w dwóch grupach mieli możliwość zapoznania się z procesami technologicznymi wytwarzania zaworów oraz popychaczy i zobaczenia zautomatyzowanych linii produkcyjnych tych komponentów oraz montażu w gniazdach zrobotyzowanych. Wszystkie wyroby produkowane w zakładzie podlegają pełnej kontroli jakościowej w procesie produkcji. Ponadto wykonuje się badania w nowocześnie wyposażonym laboratorium metalograficznym i wytrzymałościowym, które zostało pokazane naszym uczniom. Wszystkie przyrządy pomiarowe i maszyny współrzędnościowe są wspomagane komputerowo. Bardzo duże zainteresowanie wzbudzał montaż popychaczy wykonywany przez roboty przemysłowe, który odbywał się w klimatyzowanej hali produkcyjnej. W wyniku dużego nasycenia w urządzenia elektroniczne maszyn pracujących w liniach produkcyjnych zakład zgłasza ciągłe zapotrzebowanie na techników elektroników oraz elektroników oferując atrakcyjne wynagrodzenie.

            Uczniowie zdobyli cenne informacje pogłębiając swoją wiedzę na temat funkcjonowania zakładu przemysłowego a jednocześnie upewnili się, że wybierając zawód technika elektronika są potrzebni na rynku pracy.

 « wstecz