Uroczyste pożegnanie absolwentów

Dodano: 2018-05-08

Uroczyste pożegnanie absolwentów

W piątek 27 kwietnia b.r. odbyło sie w naszej szkole uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów ZSTiO. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele wyższych uczelni: Akademii Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Finansów i Prawa w Bielsku Białej.

W trakcie tego spotkania towarzyszyły wszystkim bardzo zróżnicowane emocje. Począwszy od nastroju pełnego zadumy, kiedy to Paulina, jedna z występujących trzecioklasistek, wyrecytowała wiersz Leopola Staffa pt.: "Most", po kabaretowe wręcz rozbawienie podczas porównywania tytułów znanych seriali do szkolnych perypetii. Wówczas potwierdziło sie, że „Szkoła jest nowelą, której nigdy nie masz dosyć”. Z kolei piosenka, w wykonaniu absolwentki Darii pt.: "Ostatni raz z moją klasą", wywołała falę wzruszenia.

W dalszej części uroczystości głos zabrał pan dyrektor Tadeusz Gaś, który pożegnał abiturientów ciepłymi słowami, podsumował ich czas spędzony w szkole i życzył im powodzenia w realizacji dalszych planów.

Pożegnanie to zostało uświetnione poprzez wystąpienia gości z uczelni wyższych. Przedstawiciel Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wręczył „Złoty Indeks” Patrycji Kumorek - absolwentce Technikum, która ukończyła szkołę z najlepszymi wynikami. Pozostali goście  wręczyli naszej wybitnej abiturientce listy gratulacyjne i upominki.

Następnie uczniom klas czwartych Technikum i słuchaczom klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły, a niektórym również nagrody książkowe.

Na zakończenie młodsi koledzy i koleżanki pożegnali absolwentów życząc im samych sukcesów, wręczając symboliczne podkowy zapewniające szczęście i odśpiewując piosenkę: "Szczęśliwej drogi, już czas".

Uroczystość ta została przygotowana przez uczniów klasy 3TFR wraz z towarzyszącymi im młodszymi kolegami pod kierunkiem pań  Anny Wajdzik i Beaty Nawrat.

 « wstecz