Konkurs “4 minuty, które decydują o życiu”

Dodano: 2019-10-09

Konkurs “4 minuty, które decydują o życiu”

8.października w Starostwie Powiatowym w Cieszynie odbył się konkurs “4 minuty, które decydują o życiu”. Uczniowie z 16. szkół średnich powiatu cieszyńskiego rywalizowali ze znajomości zasad udzielania I.pomocy przedmedycznej. Najpierw mieli do rozwiązania trudny test wiadomości, a następnie podczas scenek odgrywanych przez ratowników medycznych musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi. Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Holeksa kl.1TAG i Bartosz Gawlas kl.1LAG, rezerwowym uczestnikiem był Dawid Herok kl.1AG. Nasi uczniowie dobrze sobie poradzili na teście oraz podczas pomocy poszkodowanemu, który wypadł z okna oraz “ojcu”, który miał zawał serca. Jury, którym byli pracownicy Pogotowia Ratunkowego i pani wicestarosta Janina Żagan podkreślali dużą wiedzę oraz umiejętności młodzieży uczestniczącej w konkursie. Uczniów przygotowała do konkursu p.Dorota Serafinowska- nauczyciel EdB.

« wstecz