Święto Edukacji Narodowej

Dodano: 2019-10-11

Święto Edukacji Narodowej

Od wielu lat 14. października jest szczególnym dniem dla polskich uczniów i nauczycieli. Tego dnia obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. Jest to okazja, aby docenić pracę nauczycieli i podziękować im za codzienny trud wychowawczy.

Podczas uroczystej akademii, zorganizowanej z okazji obchodów Święta Edukacji Narodowej, cała społeczność szkolna usłyszała kilka ważnych faktów o działalności Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego ministerstwa oświaty na świecie, które powstało w 1773 r. i służyło realizacji postępowych idei pedagogicznych doby oświecenia.

Uczniowie, prezentujący przygotowany program, wyrazili bardzo ciepłe podziękowania dla swoich pedagogów. Padły słowa podziękowań za empatię, troskę i życzliwość, za okazywane wsparcie i przyjazne towarzyszenie uczniom w drodze do zdobywania wiedzy, umiejętności, zawodu i wykształcenia. Każdy z nauczycieli otrzymał pamiątkowe serduszko z cytatem, który najlepiej ilustruje sens nauczycielskiej pracy.

„Nauczyciel – prowadzi za rękę, otwiera umysł, dotyka serca, kształtuje przyszłość!”.

Uczniowie złożyli także swoim pedagogom życzenia, aby ich pracy zawsze towarzyszyły: satysfakcja, zaufanie i szacunek społeczny. Do życzeń została dołączona piosenka – dedykacja „Dziękujemy Wam” połączona z prezentacją komputerową, na którą złożyły się wykonane przez uczniów zdjęcia. Zdjęcia przedstawiamy w Galerii poniżej ☺.

Program akademii przygotowali uczniowie z klas 1TBP i 1TAP, pod kierunkiem swoich wychowawczyń, pań: Beaty Grabarczyk i Tatiany Urbańskiej-Grucy.« wstecz