Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego w Zdzieszowicach

Dodano: 2019-10-18

Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego w Zdzieszowicach

W czwartek, 17.10.2019 r., dwuosobowa drużyna naszego ZSTiO wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach. Turniej odbywał się w ramach współpracy partnerskiej i transgranicznej szkół z Polski, Czech i Słowacji.

            W turnieju startowało pięć reprezentacji ze szkół technicznych z: czeskiego Trzyńca i Frydka-Mista, ze słowackiej Czadcy i z polskich Zdzieszowic i Skoczowa.

            Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Ferfecki z klasy 4TES i Eryk Kłósko z klasy 1TAP. Obaj w swoich grupach kwalifikacyjnych zajęli trzecie miejsca, a w zestawieniu ogólnym, jako drużyna, znaleźli się na IV miejscu. Gratulujemy im udanego występu i debiutu sportowego, w którym zmierzyli się z profesjonalnymi, klubowymi graczami ze szkół czeskich.

            Trenerem chłopców i opiekunem podczas wyjazdu był pan Janusz Macura, nauczyciel wychowania fizycznego. Drugim opiekunem i fotografem była pani Tatiana Urbańska-Gruca, wychowawczyni klasy 1TAP.« wstecz