WOŚP 2020 - 138 614,12 zł.

Dodano: 2020-01-13

WOŚP 2020 - 138 614,12 zł.

Od 28 lat w Skoczowie odbywają się Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem sztabu 28. Finału WOŚP był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, a jego szefem dyrektor szkoły Tadeusz Gaś. Wolontariusze po raz  kolejny zbierali pieniądze na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Kwesta  90 wolontariuszy, zarejestrowanych w skoczowskim Sztabie WOŚP przy ZSTiO, trwała od wczesnych godzin porannych. Byli to uczniowie i absolwenci  ZSTiO w Skoczowie, uczniowie szkół podstawowych w Skoczowie, uczniowie szkół ponadpodstawowych w Cieszynie  oraz studenci i osoby pracujące.

Kwestowano przede wszystkim na terenie gminy Skoczów oraz w najbliższych okolicach. Wolontariusze trafili do Brennej, Górek, Simoradza, Dębowca,  Drogomyśla, Ochab, Pogórza, Pierśćca, Cieszyna.

28. Finałowi  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skoczowie towarzyszyły różne imprezy, których organizatorami byli:  Miejskie Centrum Kultury „Integrator”, Ochotnicza Straż Pożarna w Skoczowie oraz Tradycyjna Zagroda Rolna – Skansen Ochaby.

W samo południe przez miasto przejechał długi sznur pojazdów strażackich i samochodów rajdowych oraz kładów, który następnie zatrzymał się na płycie Targowiska Zawiśle. Tam przez kilka godzin trwał skoczowski MOTO-WOŚP.  Na płycie targowiska wśród licznie zgromadzonej publiczności prezentowały się samochody luksusowe  i  rajdowe.  Za wolne datki na rzecz WOŚP,  chętni mogli przeżyć emocjonujące chwile  podczas przejażdżek na prawym fotelu rajdówek. Mogli wziąć udział w licytacjach „samochodowych gadżetów”, ofiarowanych przez firmy i osoby związane z motoryzacją. Nad wszystkim czuwali miejscowi strażacy z OSP pod przewodnictwem organizatora Ryszarda Mitręgi oraz komendanta OSP Skoczów pana Romana Kohuta.

Tradycyjna Zagroda Rolna -  Skansen Ochaby zorganizowała OCHABSKIE PAPAJE czyli WYŚCIGI POJAZDÓW WŁASNEJ KONSTRUKCJI – ZIMOWA EDYCJA, w czasie których również zbierano datki na Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Równolegle w sali MCK "Pod Pegazem" przy ul. Targowej  w rytmach "Zumby" bawiło się kilkadziesiąt osób. "Wolne datki" z imprezy przekazano na rzecz WOŚP. Zumbowe szaleństwo ogarniała niezastąpiona Anita Trąbała. Organizatorem imprezy był MCK „Integrator” w Skoczowie oraz Zumba Anita Trąbała.

Orkiestra grała również w gminie Brenna. Szereg imprez odbywało się na terenie Parku Turystyki, wokół Amfiteatru. Odbyły się koncerty kapel regionalnych "Maliniorze" i "Wisła", licytacja rzeczy niezwykłych, pokazy kina sferycznego, gry i zabawy na lodowisku, prezentacje wozów bojowych Ochotniczych Straży Pożarnych, pokaz teatru ognia oraz Światełko do Nieba. 

Wolontariusze mogli ogrzać się i posilić w budynku skoczowskiej OSP. Sponsorami poczęstunku byli: Stołówka „Maja” w Skoczowie, Restauracja –Pizzeria „Jadło Grzesia” w Skoczowie, Pizzeria „Verona” w Skoczowie, Spółdzielnia Brenna – Delikatesy Centrum, Piekarnia „KTW”w Skoczowie,  Piekarnia „Byrdziak” w Harbutowicach, Cukiernia „Bajka” w Skoczowie, Cukiernia „Jan Duś” w Skoczowie, Cukiernia „Wojciech Gembal” w Skoczowie i Cukiernia „Haneczka” w Międzyświeciu.

Na zakończenie 28. Finału WOŚP  o godzinie 20.00, tuż po wystrzale z armaty rozbłysło na skoczowskim niebie „Światełko do nieba”, czyli pokaz ogni sztucznych zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator”. Kilka tysięcy osób przybyło na skoczowską Kaplicówkę, by obejrzeć ten wspaniały świetlny spektakl.

Serdecznie dziękujemy ludziom o dobrych sercach, którzy jak zwykle nie zawiedli i dzięki którym podczas tegorocznego finału zebraliśmy:

138 614,12 zł.

Do zobaczenia za rok.

 « wstecz